Trwa ładowanie danych...

Informacje o projekcie

Niniejszy projekt powstał jako rozwinięcie pomysłu Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie, który swego czasu na swojej witrynie dawał możliwość wirtualnego spaceru po mieście. Zaciekawił mnie sposób generowania zdjęć obejmujących pole widzenia w zakresie pełnych 360 stopni. Zacząłem zgłębiać temat i nie wiedząc kiedy "łyknąłem bakcyla". Metodą prób i błędów, cierpliwie doskonaliłem metodę generowania zdjęć sferycznych. Z czasem zakupiłem lepszy sprzęt fotograficzny, dzięki czemu zdjęcia mogły powstawać szybciej i można było fotografować niemal każde miejsce. Postanowiłem zrobić mały wirtualny spacer o mieście.

Początkowo miała to być niewielka strona informacyjna ze spacerem po centrum miasta, obejmująca maksymalnie 50 - 60 panoram. Jednakże wykonywanie zdjęć sferycznych przerodziło się w hobby, przez co dziś wirtualny spacer obejmuje swym zasięgiem kilka gmin i składa się już z ponad 500 lokacji.

Chciałbym aby ta strona przybliżyła Wam zakątki Nowej Rudy, miejsca ciekawe, mniej znane, ale także była niejako swego rodzaju zapisem historii. Za kilka, kilkanaście lat część lokacji zmieni się nie do poznania bądź przestanie istnieć. Zdjęcia i panoramy będą jedynymi świadkami przemijającego czasu.

A zatem zapraszam do zwiedzania. Miłej zabawy!

2016 © Wirtualna Nowa Ruda | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.