Trwa ładowanie danych...

Miasto Nowa Ruda

Nowa Ruda położona jest nad rzeką Włodzicą. Miasto znajduje się u podnóża Gór Sowich zamieszkuje około 20 tys. mieszkańców, co czyni je drugim miastem pod względem liczby ludności w powiecie (po Kłodzku), oraz piętnastym w województwie dolnośląskim. Nowa Ruda jest ważnym węzłem komunikacyjnym, krzyżują się tutaj trasy wojewódzkie. W mieście znajduje się stacja kolejowa, dworzec autobusowy, dzięki czemu można do Nowej Rudy dotrzeć koleją lub autobusami PKSu. Miasto położone jest w Sudetach Środkowych. Podzielone jest na trzy dzielnice: Centrum, Drogosław i Słupiec.

Nowa Ruda wznosi się na wysokości od 360 do 600 m n.p.m., a samo centrum otoczone jest zalesionymi wzgórzami. Rzeźba terenu jest bardzo urozmaicona, a różnica wzniesień w obrębie obszarów o zwartej zabudowie wynosi około 100 m. Konsekwencją takiego położenia są pochyłe place i kręto wijące się, spadziste, nieraz dwu i trzypoziomowe ulice.

Więcej informacji dostępnych pod adresem: http://um.nowaruda.pl

2016 © Wirtualna Nowa Ruda | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.